SHOWLIGHT 2013 ČESKÝ KRUMLOV


Showlight je jednou z nejvýznamnějších událostí v kalendáři profesionálů v oblasti scénického a profesionálního osvětlení . Probíhá každé čtyři roky, vždy v jiném evropském městě a nedá se přirovnat k žádné jiné akci. Ve dnech 18.-21. května 2013 se poprvé v historii východní Evropy bude konat v Českém Krumlově a přiláká zájem všech, kdo se pohybují v zábavním průmyslu nebo se věnují světelnému designu nebo architektonickému osvětlení.
Showlight se snaží vyvolat diskusi na základě přednášek uznávaných odborníků a otevírá prostor pro setkání lidí se stejným zájmem a zálibou ve světelném designu. Součástí konference je také výstava s přibližně 35 stánky, které můžete navštívit v době mezi přednáškami.
Showlight je nezisková akce pořádaná dobrovolníky z řad zahraničních profesionálů z oboru osvětlení. Někteří členové přípravné komise pracují v oblasti filmu a rádi by se seznámili s českými kolegy z oboru.
Během konference bude prezentováno 25 přednášek, každá o délce pouze 20 minut. Pro účastníky z oblasti filmu budou pravděpodobně zajímavé následující příspěvky:
Danielle Feinberg, hlavní osvětlovač z Pixar Animation Studios, bude hovořit o práci na animovaných filmech Brave , WALL-E a Hledá se Nemo. I když jejím úkolem bylo filmy nasvítit, neměla k dispozici žádná světla! Veškeré osvětlení bylo virtuální.
Simon Wilkinson, mladý světelný designér, který pracuje s iluzí, bude vyprávět o tom, jak se mu podařilo přesvědčit obecenstvo, že nevidí věci, které mají přímo před sebou! Frieder Hockheiml z USA, vynálezce fluorescenčních světel Kino Flo, seznámí posluchače se svou představou o budoucnosti nízkoenergetického osvětlení.
Petr Ferebauer z Jihočeského Divadla v Českých Budějovicích představí proslavené Otáčivé hlediště v prostoru zámeckého parku v Českém Krumlově.
Účastníci konference budou mít rovněž příležitost navštívit unikátní Zámecké barokní divadlo a naslouchat přednášce Petra Peřiny, předsedy Nadace barokního divadla zámku Český Krumlov .
Dalším přitažlivým pohledem do světa divadelního umění bude přednáška Christophera Baugha o díle českého scénografa Josefa Svobody, průkopníka nových cest v chápání moderního divadla.
Katharine Williams, mladá světelná designérka, bude vyprávět o nasvícení orchestru během vysílání němého filmu v Britském filmovém institutu. Lighting designer Bambi bude hovořit na téma : Osvětlení operního představení v Izraelské poušti s pozadím pohoří Masada.
Hlavním partnerem konference je český výrobce profesionální osvětlovací techniky, firma Robe. Protože továrna firmy Robe lighting není v bezprostřední blízkosti Českého Krumlova, rozhodla se firma Robe zprostředkovat pro účastníky konference Showlight 2013 speciální výlet, který je mimo oficiální program. Budou tak mít možnost zdarma se podívat do výrobních prostor tohoto českého výrobce osvětlovací techniky a užít si pobyt ve wellness hotelu Soláň uprostřed hor a nádherné přírody pohoří Beskyd.
Konference probíhá v angličtině a účastnický poplatek ve výši 8000,-Kč (včetně DPH) zahrnuje vstup na samotnou konferenci a výstavu , doprovodný program v podobě prohlídek místních zajímavostí technického charakteru, občerstvení během konference a rovněž pondělní slavnostní gala večeři. Je rovněž možné zakoupit denní vstupenku za 3200,- Kč (včetně DPH), která zahrnuje občerstvení. Podrobné informace získáte na webových stránkách konference: www.showlight.org.