Projekt Bezpečný film

Problematika bezpečnosti práce a implementace opatření v oblasti pojištění při projektech ČT

vypracoval MgA. Tomáš Pak (katedra produkce FAMU)

Projekt „Bezpečný film“

Projekt Bezpečný film vznikl na katedře produkce FAMU v roce 2019. Cílem projektu je změna zvyklostí a zavedení nových pravidel v oblasti předcházení škodám v rámci štábů. Důraz je kladen zejména na bezpečnost práce a sjednocení standardů pojištění a odpovědností mezi jednotlivými členy štábu při AV tvorbě.

Projekt podporují: FTV Prima, spol. s r.o., Asociace producentů v audiovizi, z.s.., Herecká asociace, Asociace českých kameramanů z.s., Evropský Institut Bezpečnosti filmových projektů, z.ú. Akademie múzických umění v Praze katedra produkce, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně katedra multimediálních komunikací, VŠB Technická univerzita Ostrava fakulta bezpečnostního inženýrství a další.

Pokračovat ve čtení „Projekt Bezpečný film“

CENY ASOCIACE ČESKÝCH KAMERAMANŮ ZA ROK 2022 JSOU UDĚLENY

1. března 2023 proběhl 28. ročník předávání profesních Cen Asociace českých kameramanů v kině Lucerna v Praze. Udílení cen se konalo pod záštitou ministra kultury ČR Martina Baxy.

Prezident Asociace českých kameramanů prof. Marek Jícha přednesl řeč otevírající slavnostní večer:

foto: Ivan Vít

V našem kameramanském světě se podobně jako ve světě reálném děly v roce 2022 věci příjemné i nepříjemné. Z nepříjemných pro nás kameramany např. jmenujme kauzu nedobře zdigitalizovaného filmu režiséra Vojtěcha Jasného a kameramana Jaroslava Kučery Až přijde kocour. Přes všechny protesty naší Asociace, protesty odborné veřejnosti i majitelů autorských práv je tento film stále NFA promítán na mezinárodních festivalech a distribuován po celém světě. Totéž se děje s nechvalně známou sérii tzv. Maďarských digitalizátů. My ale stále věříme, že vedle dokonale digitálně zrestaurovaných amerických a francouzských filmů budou moci diváci vidět i ty naše české. Chceme na tom s českými archiváři spolupracovat. Hledáme k tomu správnou cestu.

Pokračovat ve čtení „CENY ASOCIACE ČESKÝCH KAMERAMANŮ ZA ROK 2022 JSOU UDĚLENY“

Udílení Cen Asociace českých kameramanů za rok 2022

Asociace českých kameramanů bude letos po 28. udílet prestižní profesní Ceny AČK za vynikající kameramanská umělecká díla v oblasti filmu a televize, která vznikla v roce 2022.

Asociace českých kameramanů společně s občanským sdružením DILIA udělí na návrh svého prezídia Cenu za celoživotní kameramanské dílo paní kameramance Věře Štinglové.

Asociace českých kameramanů společně s občanským sdružením OOA-S udělí cenu „Uznání OOA-S a AČK“ studentovi katedry kamery FAMU Filipu Hájkovi za film „IMPULSIUM“. Toto uznání je určeno posluchačům oboru kamery filmových škol v České republice za mimořádný počin v oblasti obrazové koncepce filmu. 

Pokračovat ve čtení „Udílení Cen Asociace českých kameramanů za rok 2022“

Projekce AČK – á-B-C-D-é-F-G-H-CH-í-JONESTOWN

Zveme na další projekci z našeho cyklu vizualně podnětných filmů. V kině Ponrepo budeme ve čtvrtek 16. února 2023 od 20:00 promítat snímek á-B-C-D-é-F-G-H-CH-í-JONESTOWN za účasti kameramana a režiséra filmu. Po projekci s nimi násladuje diskuze (nejen) o obrazu filmu.

Moc se těšíme na viděnou.

Projekce AČK — Ať žije republika!

V novém roce 2023 zveme opět do kina Ponrepo na projekci z našeho cyklu. Tentokrát promítáme film Ať žije republika, který mistrovsky natočil pan kameraman Jaromír Šofr.

19. 1. 2023 od 18:00 v Kině Ponrepo.

Po projekci bude následovat debata s panem kameramanem moderovaná Janem Šusterem.