Projekce AČK – Kdyby radši hořelo

Srdečně zveme na další promítání z našeho cyklu vizuálně zajímavých snímků do kina Ponrepo v pondělí 24. června v 19:30.  Tentokrát na plátně uvidíme snímek Kdyby radši hořelo. Po projekci bude následovat diskuse s kameramanem Matějem Piňosem a režisérem Adamem Kolomanem Rybanským, kteří nám poodhalí zákulisí tvorby filmu a zodpoví vaše dotazy. 

Vstup pro členy AČK zdarma. 

PŘEDSTAVENÍ NOVÉ KAMERY SONY BURANO

Představení kamery Sony BURANO v České republice!Poprvé se na FAMU uskuteční akce, během které se můžete seznámit s novým modelem Sony BURANO, nejnovějším přírůstkem do rodiny Sony CineAlta včetně nejnovějších filmových objektivů Sony.

BURANO v sobě spojuje vynikající filmový obraz a vyjimečnou flexibilitu pro kameramany a malé filmové štáby. Všestranně, lehká a kompaktní plnoformátová 8K filmová kamera s E mount a PL bajonetem se stabilizací obrazu a dynamickým rozsahem až 16 stop.Variabilní režimy snímání  Full Frame, Super 35 a zpomalené snímání až 12 snímků za sec. ve 4K dělají z BURANA unikátní kameru pro víceúčelové použití. https://pro.sony/en_SK/products/digital-cinema-cameras/burano 

Pokračovat ve čtení „PŘEDSTAVENÍ NOVÉ KAMERY SONY BURANO“

TERMÍN VALNÉ HROMADY ASOCIACE ČESKÝCH KAMERAMANŮ – 18.6. 2024 v 17:00 hodin

Pozvánka na Valnou hromadu AČK za rok 2024

Vážené kolegyně a kolegové,

v letošním roce máme povinnost udělat volební Valnou hromadu Asociace českých kameramanů. 

Prezidium Asociace českých kameramanů vyhlašuje termín Valné hromady AČK 2024 – v úterý dne 18. 6. 2024 od 17:00 hodin na Senovážném náměstí 978/23, SMOSK k-centrum, 110 00 Praha, Nové Město, v přízemí v sálu Zasedací místnosti 016. 

Pokračovat ve čtení „TERMÍN VALNÉ HROMADY ASOCIACE ČESKÝCH KAMERAMANŮ – 18.6. 2024 v 17:00 hodin“

Projekce AČK – Metoda Markovič: Hojer

Zveme Vás do kina Ponrepo tentokrát na ochutnávku české seriálové tvorby, a to na projekci prvních dvou dílů minisérie Metoda Markovič: Hojer. Na otázky (nejen) o filmové a televizní vizualitě pak budou odpovídat kameraman Ondřej Belica a režisér Pavel Soukup. Moderace se ujme kameraman Vidu Gunaratna.

16. 5. 2024 od 19:30 v Kině Ponrepo – Bartolomějská 291/11, Praha 1.

Vstup je volný.

Stíny horkého léta byly digitálně restaurovány metodou DRA

Digitální restaurování významného filmu režiséra Františka Vláčila a kameramana Ivana Šlapety Stíny horkého léta (1977) se právě dokončuje v pražské postprodukci UPP – Universal Production Partners. Tento film byl navzorkován v Centru poradenství a analytických služeb (CPA) ve Studiu FAMU v Praze výzkumným týmem pod vedením prof. Marka Jíchy. Tento tým v roce 2017 představil 7 certifikovaných metodik digitalizace národního filmového fondu metodou DRA – Digitálně restaurovaného autorizátu. Touto metodou bylo již digitalizováno přes 55 celovečerních filmů ze Zlatého fondu české kinematografie. Vzorky DRA a dobře uchovaný originální negativ filmu, jsou zárukou té nejvyšší kvality digitalizace. V letošním roce na Mezinárodním filmovém, festivalu v Karlových Varech budete moci tento film v restaurované podobě shlédnout dne 29. června 2024 ve Velkém sále hotelu Thermal. Expertní skupina kameramanů, kteří společně s Ivanem Špaletou, autorem obrazové složky filmu, vedením UPP a kolonistou Pavlem Marko, vykonali odpovědnou restaurátorskou práci, je s výsledkem svojí práce spokojená. Vždy slyšíme v českých médiích sebeprezentace a chválu za tyto digitalizace jen pro pracovníky NFA. Na skutečné digitální restaurátory, které vidíte na obrázku se programově zapomíná a přitom to je právě ta nejdůležitější práce na obnově původního vzhledu starých filmů.

Pokračovat ve čtení „Stíny horkého léta byly digitálně restaurovány metodou DRA“

Projekce AČK – Němá tajemství

Máme tu čest vas pozvat na projekci filmu Němá tajemství do kina Ponrepo. Po promítání bude jako vždy následovat diskuse o filmovém obrazu s kameramankou Annou Smoroňovou a režisérem Tomášem Mašínem. Těšíme se na viděnou v úterý 23.4. v 18h.

Fotografie z projekce

Foto Martin Čech

Kameramanské projekce v Ponrepu

Přijměte pozvání na promítání intimního a obrazově vytříbeného dokumentu Chybění, který získal zaslouženou cenu na festivalu v Jihlavě v roce 2023. Jako obvykle budeme moci diskutovat s hosty, kameramanem Stanislavem Adamem a režisérem Štepánem Pechem.