Projekce AČK – Amatér

Srdečně zveme na promitani prvniho filmu ze sezóny 2023/24. Je nám velkou ctí vám nabídnout z 35mm pásu ikonický polský film Amatér.

Naším hostem nebude nikdo jiný než mistr kamery pan Jacek Petrycki. Těšíme se na videnou v 14. září od 2030 v kině Ponrepo.

Fotografie z projekce

Umělá inteligence na jednání kolektivních správců v AVACI 2023

Umělá inteligence a její dopad na globalizovaný audiovizuální svět

https://www.avcreatorsnews.org/post/artificial-intelligence-and-its-impact-on-a-globalized-audiovisual-world

Během mezinárodního kongresu AVACI 2023, který se konal ve dnech 3. až 4. května v brazilském Riu de Janeiru, se diskutovalo o vlivu umělé inteligence na práci scenáristů a režisérů.

Na konferenci vystoupili argentinský režisér a scenárista Marcelo Piñeyro (DAC), chorvatský režisér Nikica Zdunic, člen představenstva DHFR, brazilská scenáristka Sylvia Palma (GEDAR), kolumbijský scenárista Carlos Gaviria (REDES), právníci specializující se na autorská práva Luis Mangiavillano (DAC) a Germán Gutiérrez (ARGENTORES), Slovinec Gregor Stibernik, výkonný ředitel AIPA, a panamský režisér a scenárista Luis Romero (EDAP). 

Pokračovat ve čtení „Umělá inteligence na jednání kolektivních správců v AVACI 2023“

Mezinárodní kameramanský summit ASC ICS v Los Angeles.

Americká asociace kameramanů (ASC) zorganizovala opět Mezinárodní kameramanský summit, který se konal v 5. – 9. června 2023  v budově ASC Club house.

Program Summitu je vždy zaměřen na problematiku, která zajímá kameramany a kameramanky, a to nejen v rámci technických a technologických inovací, které jsou v Hollywoodu vždy předmětem koncentrovaného zájmu, ale také na oblasti tvůrčí a týkající se filmové estetiky a etiky.

Pokračovat ve čtení „Mezinárodní kameramanský summit ASC ICS v Los Angeles.“

Projekce AČK – V žáru královské lásky

Letní cyklus projekcí uzavřeme vzpomínkou na pana kameramana prof. Jiřího Macháněho a promítneme si film V žáru královské lásky.

Po projekci následuje diskuse s panem střihačem Aloisem Fišárkem a Jindřichem Čiperou, který tehdy na filmu asistoval.

Na viděnou 14.6. od 20h v kině Ponrepo.

Projekce AČK – Je nalezena tím, koho hledá

Zveme vás srdečně na další projekci AČK, kde promítneme oceněný dokumentární film Je nalezena tím, koho hledá. Hosty večera budou režisér snímku Petr Michal a kameraman Jakub Vrbík.

17. 5. 20203 od 20:00 v Kině Ponrepo – Bartolomějská 291/11, Praha 1.