NOVÁ KLUBOVNA A.Č.K. NA BARRANDOVĚ

Vážení kolegové a kolegyně,
jak bylo oznánemo a schváneno na Valné hromadě A.Č.K. dne 23. května 2019 bude v budově Starých hal Barrandov Studia a.s. otevřena ke 100. výročí od založení první kameramanské Asociace v Československu naše kameramanská klubovna A.Č.K.. Stejně tak jako ve velkých studiích Cinecittà má Italská Asociace kameramanskou klubovnu a nebo anglická a další asociace při jiných velkých studiích mají svoje klubovny, tak také my ji nyní budeme mít.
To je skvělá zpráva a výsledek dlouhodobé spolupráce s Barrandov Studem a.s., které A.Č.K. udržuje.
Pro tyto účely potřebujeme od Vás portrétní fotografie kameramana s kamerou a také pracovní fotografie ze všech období České kameramanské školy. Prosíme Vás, abyste se podívali do svých archivů a vypátrali pěkné portrétní fotografie Vaše nebo Vašich kolegů za kamerou, abychom je mohli ofotografovat/naskenovat a sestavit do výstavního souboru. Tento soubor bude nejprve prezentován v létě v rámci festivalu Soundtrack v Poděbradech v režii Barrandov Studia a.s. Jimi vyrobené a zarámované tabule se potom přenesou do naší klubovny. Kdo bude mít nejlepší fotografii KAMERAMAN S KAMEROU bude umístěn na této pamětní stěně vedle velkých mistrů. Zde je obrázek podobné portrétní stěny Americké Asociace, jakou s také vyrobíme, ale s českými kameramany.

Také posíláme ukázku dobové členské legitimace Klubu Českých Kino Fotografů (1920), na jehož tradici A.Č.K. svojí kameramanskou organizací navazuje.

Prosím posílejte svoje návrhy na adresu lamapafilmx@gmail.com a nebo mi zatelefonujte na 723437344
Děkuji, prof. Marek Jícha, prezident A.Č.K.