KAMERA OKO CINEMATOGRAPHERS FILM FESTIVAL

Mezinárodní filmový festival se specializací na práci kameramanskou profese.
Jediný festival v České republice zaměřený na kameramanskou tvorbu a umělecký přinos kameramana v celku filmového díla.
Jediný filmový festival v České republice s centrem mimo tradiční projekční sály: v industriálních prostorách Dolní oblasti Vítkovic.
3. ročník festivalu proběhne již potřetí od 23. září do 2. října 2011 v Ostravě. Festival uvede v unikátním industriálním prostoru Dolní oblasti Vítkovic v Dole Hlubina a v ostravských kinech Luna, Art, Vesmír, Minikino a v klubech Atlantik a Stará Aréna na 100 filmů.
Profesionální program hostí řadu dílen, odborných setkání i veřejných besed. Elitním programem je Mezinárodní soutěž nejvýše sedmi významných současných kameramanských děl uvedených na festivalu v české premiéře. Festival uvádí rozměrnou přehlídku současné světové filmové tvorby Encore, představuje kameramanské talenty v Národní soutěži a v doprovodném programu uvádí pestrou řadu přehlídek, poct i profilů současné filmové tvorby.
Roli Prezidenta mezinárodní poroty v letoším roce přijal prezident Evorpské kameramanské federace IMAGO Nigel Walters.
Lekci filmu udělí v letošním roce oscarový kameraman Miroslav Ondříček, retrospektivu svého díla osobně uvede držitel ceny AČK za celoživotní dílo Andrej Barla.
Mezi hosty se objeví hollywoodský kameraman Peter Zeitlinger, izraelský kameraman Giora Bejach, ředitel Národního filmového archivu Vladimír Opěla, čeští filmaři Ivan Šlapeta, Marek Jícha, Jan Baset Střítezský.
Pro členy Asociace českých kameramanů je zdarma připravena zvláštní hostovská profesionální akreditace, umožňující vstup na veškeré akce festivalu.
Postačuje registrace na professional.filmfestivalostrava.com
anebo
e-mail na guests@filmfestivalostrava.com
Více na www.filmfestivalostrava.com