SMUTNÁ ZPRÁVA PRO VŠECHNY ČESKÉ KAMERAMANY – FLB KONČÍ SVOJI ČINNOST


Ano Vážení kolegové, je to tak. Filmová laboratoř Barrandov ukončila v červenci 2014 definitivně svoji činnost – zpracování filmového materiálu.
Asociace českých kameramanů děkuje všem jejím pracovníkům, kteří za uplynulé období exitence této laboratoře udělaly pro český film opravdu VELKÝ KUS PRÁCE.
Děkujeme AČK

INFORMACE K ROZHODNUTÍ PŘEDSTAVENSTVA SPOLEČNOSTI BARRANDOV STUDIO A.S. O ÚTLUMU ČINNOSTI ODBORU FILMOVÉ LABORATOŘE K 30. ČERVNU 2014.
Společnost Barrandov Studio a.s. několik let usilovala o udržení technologie, o jejíž využití v současné době ztrácejí zájem jak zahraniční producenti využívající služeb naší společnosti, tak čeští filmoví výrobci.
Již několik let klesají rovněž objemy zakázek na filmovém materiálu v komerční audiovizuální tvorbě. Velkokapacitně strukturované pracoviště filmových laboratoří na Barrandově pro letošní rok nezískalo jedinou celovečerní zakázku a jeho provoz tím zásadně ovlivňuje hospodářské výsledky celé společnosti.
Technologický pokrok byl pro společnost Barrandov Studio a.s. vždy inspirací. Studia na Barrandově se v celé své historii držela na špici vývoje audiovizuálních služeb a s nimi spjatých technologií. Proto se stále soustředíme na úzké partnerství s předními dodavateli filmové techniky a postprodukčních služeb v ČR, z nichž někteří mají zázemí přímo v areálu studií. Portfolio postprodukčních služeb na Barrandově doplňují i dabingová studia.