PRAGUE FILM BOOT CAMP – DSLR

PRAGUE FILM BOOT CAMP – DSLR
Poprvé mimo filmová studia v Los Angeles se uskuteční nejvyhledávanější DSLR workshop pro kameramany a filmaře v Hollywoodu, známý jako Canon Boot Camp.
Místem konání bude Praha a dvoudenní workshop tu proběhne hned dvakrát po sobě a to ve velmi krátkém časovém rozmezí od 14. do 18. listopadu. Celá akce nazvaná Prague DSLR Film Boot Camp se uskuteční v ateliérech studia POKROK a zúčastnit se jí bude moct pouze 40 nejrychlejších zájemců. Organizátorem této akce je studio creovision.
Program:
Pod taktovkou profesionálních filmařů, kteří tento workshop vedou v Los Angeles, se naučíte pracovat a maximálně využívat všech možností, které Vám DSLR fotoaparáty od Canonu s označením 1D, 5D a 7D mohou nabídnout. Osnova workshopu se přizpůsobuje tomu, co účastníky zajímá. Neodmyslitelnou součástí DSLR fotoaparátů jsou také nejrůznější rigy, které výrazně zefektivňují a zkvalitňují samotné natáčení. Ať už se jedná o ostřící mechanismy, náhledové monitory, stabilizační systémy, slidery, jízdy, audio zařízení, car mounty a další prvky, vše vám bude během workshopu představeno, předvedeno v akci a vy sami si tyto sestavy následně vyzkoušíte v praxi. Těšit se můžete také na nové doposud mnohým neznáme služby a technologie, které rozšíří Vaše kreativní obzory a umocní Vaše vizuální stvárnění.
Den 1.
Samotný workshop je rozdělený do dvou dnů. První den je zaměřený na praktické zvládnutí fotoaparátů včetně využití dostupného příslušenství a dosažení maximálně technicky kvalitního záznamu. V průběhu se můžete ptát lektorů i kolegů na cokoliv co Vás bude zajímat a diskutovat s nimi. Také se můžete těšit na nejrůznější předváděčky produktů a služeb spojených s DSLRkama. Kromě samotné fáze natáčení čeká účastníky workshopu také blok, ve kterém se dozvědí jak postprodukčně zpracovávat natočený materiál bez ztráty kvality a také jak exportovat a přepočítávat do nejrůznějších výstupních formátů. V závěru Vás ještě čeká krátký shrnující test, který prověří Vaše nabyté vědomosti a za jeho úspěšné vypracování obdržíte certifikát.
Den 2.
Druhý den je zaměřen na opakované aplikovaní toho, co se účastníci naučili během prvního dne a na využití veškerého dostupného příslušenství během natáčení krátkého hraného filmu. Téma a obsah filmu závisí na počasí a na volbě scénáře, který připraví lektoři.
Cílem celého workshopu je zvýšit povědomí a zpřístupnit DSLR technologii včetně rigů a ostatního příslušenství co nejširší cílové skupině kameramanů a filmařů a naučit je maximálně využívat možností této technologie. Samozřejmostí je i vzájemná spolupráce účastníků a navazování nových kontaktů.
Veškeré důležité a aktuální informace o samotném Prague DSLR Film Boot Campu naleznete na: www.filmbootcamp.blogspot.com na stránkách facebooku: Hollywoodský DSLR Film a nebo na e-mailu: martin.bartak@creovision.eu
Těšíme se na všechny zúčastněné a pevně věříme, že jejich očekávání beze zbytku naplníme.
Autor: Martin Barták — jednatel creovision s.r.o.