NOVINKY Z 4. ICFF KAMERA OKO

Zahajovací slavností ceremoniál v Plynojemu
Čtvrtý ročník festivalu OKO zahájí 21. září gala večer v ojedinělém prostoru plynojemu, který dříve sloužil k uskladňování technického plynu v Dolní oblasti Vítkovic a který je dnes kulturní památkou a zároveň festivalovým centrem.

Obří klenutá struktura prošla kompletní rekonstrukcí a v rámci 4. OKO začne sloužit novým účelům jako multifunkční prostor, kde mohou probíhat nejrůznější prezentace, konference a koncerty. __ „Projekt Dolní Vítkovice představuje jedinečnou možnost propojit naší industriální historii se současností a budoucností,“ říká Jiří Michálek, prezident sdružení Nové Vítkovice. „Spoluprací s festivalem Ostrava Kamera Oko chceme veřejnosti ukázat, že se chceme podílet na nové vizi toho, co Vítkovice znamenají nejen pro Ostravu, ale i pro celý region.“

Festival OKO je realizován za podpory Ministerstva kultury ČR a Státního fondu ČR pro podporu a rozvoj kinematografie a probíhá pod záštitou Asociace českých kameramanů, Německé kameramanské společnosti, Evropské kameramanské federace IMAGO a Velvyslanectví USA v České republice.