MEZINÁRODNÍ FILMOVÝ FESTIVAL KAMERA OKO 2010 – OSTRAVA

Pořadatelé mezinárodního kamermanského festivalu nabízejí pro členy AČK:

  1. AKREDITACE NA FESTIVAL PRO ČLENY AČK ZDARMA Akreditace na Ostrava Kamera Oko jsou pro všechny členy Asociace samozřejmě zdarma, je pouze třeba registrace na http://professional.filmfestivalostrava.com
  2. UZAVŘENÉ PROJEKCE PRO PROFESIONÁLY A NOVINÁŘE PROBĚHNOU PRVNÍ VÍKEND, OD 23.9. DO 26.9. 2010 První víkend festivalu, od 23.9. do 26.9. proběhnou uzavřené projekce všech filmů v soutěži – pro porotu, filmové profesionály (tedy i členy AČK) a novináře. Soutěžní snímky budou následně pro veřejnost slavnostně uváděny celý týden v kině Vesmír vždy v prime-time.
  3. SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ FESTIVALU 23.9. 2010 JE POUZE NA POZVÁNKY, PRO ČLENY AČK JSOU POZVÁNKY K DISPOZICI. Slavnostní zahájení proběhne 23.9. od 19.30 a odehraje se v bývalé tovární hale v Národní kulturní památce – Dolní oblasti Vítkovic (u Vysokých pecí). Zahájení bude uzavřeno a pouze na pozvánky. Členové AČK mají nicméně přednostní právo na pozvánku, pokud o ni projeví zájem.
  4. FESTIVAL ZAHÁJÍ UNIKÁTNÍ SITE-SPECIFIC PROJEKCE VÍTĚZNÉHO FILMU LETOŠNÍHO FESTIVALU V CANNES V ČESKÉ PREMIÉŘE Prvním vyhlášeným filmem letošní soutěže je vítězný film letošního festivalu v Cannes, držitel Zlaté palmy, snímek Strýček Búnmí. Na festivalu si v netradičním továrním prostoru odbyde českou premiéru (ta je ostatně jednou z podmínek pro uvedení snímku v Soutěži festivalu) a následně vstoupí do kin díky společnosti Artcam.
  5. ZAKONČENÍ FESTIVALU VČETNĚ UDĚLENÍ CEN PROBĚHNE V SOBOTU 2.10. 2010, POZVÁNKY PRO ČLENY AČK TAKÉ K DISPOZICI. Slavnostní zakončení proběhne v Divadelním sále Domu kultury v sobotu 2.10. 2010. Také na pozvánky na slavnostní zakončení, jehož součástí bude i koncert filmové hudby, mají členové ačk přednostní právo.
  6. V případě zájmu o pozvánky kontaktujte, prosíme, Jitku Kotrlovou či Terezu Benhartovou na e-mailové adrese guests@filmfestivalostrava.com.
Znělka festivalu