4. 10. 2010 OTEVŘENA DIGITÁLNÍ PROJEKCE NA FAMU

Dne 4. října se otevřela nová digitální projekce na bázi platformy Macintosh, napojená na digitální projektor Panasonic, prostřednictvím optických kabelů. Studenti katedry kamery tak dostali do rukou nový nástroj, umožňující projekci obrazu přímo z FinalCutuPro v rozlišení 1920×1080 nekompresně 10bit 422 naším digitálním projektorem Panasonic.

Mohou také promítat DPX 10bit 1920×1080 a QuickTime soubory 10bit 1920×1080 nebo ProRes HQ 422. FAMU tím dosáhla definitivně na standard HDTV v prezentaci prací studentů. Navíc je zde možné zapojit barevný korektor využívající software FinalCutPro 4K přímo do projekčního sálu a kolorovat zde na plátno. Nově zřízená učebna LABORATOŘ DIGITÁLNÍ KINEMATOGRAFIE tak dosáhla kompletního vybavení směrem k prezentaci výsledků studentských prací. Sestavení celého projektu v rámci programu věda a výzkum provedli doc. Marek Jícha, Felix Nevřela a Patrik Velek, pedagogové předmětu Digitální Postprodukce.

Projekce byla zahájena uvedením HDMASTERU televizního snímku ČT, Sněžná noc režiséra Milana Cieslara, který byl této slavnostní projekci přítomen.