Členové

Vidu Gunaratna AČK

Řádný/á aktivní

Kontakt

www.vidu.cz
vidumg@icloud.com
+420 723 806 423

Info

Narozen 24. 2. 1980 v Colombu na Sri Lance. V roce 1989 za dramatických okolností emigruje s rodinou do Německa. V létě 1990, po Sametové revoluci, se opět s rodinou stěhuje do bývalého Československa.

Absolvent katedry kamery FAMU. Oceněn děkanem za vynikající studijní výsledky a pečlivost při zpracování uměleckých projektů. Koncem roku 2010 se stává členem Asociace Českých kameramanů  (AČK).

Během studia nasnímá první český studentský film ve formátu DC4K — Neplavci (režie Jakub Šmíd). V anketě Hospodářských novin Talent roku 2012 je označen jeho profesorem a uznávaným kameramanem Jaromírem Šofrem AČK za jednoho z nejtalentovanějších mladých českých kameramanů. Ve stejném roce získají Neplavci Českého lva — Cenu Magnesia za nejlepší studentský film. V roce 2012 začíná pedagogicky působit na FAMU při výuce a supervizi natáčení zahraničních studentů.

Hovoří plynně česky, anglicky, německy a domluví se sinhálsky. Je vegetarián a vášnivý fanoušek rockové skupiny SCORPIONS. Svobodný, žije v Praze.

 

 

Showreel