Členové

Petr Pešek

Řádný/á neaktivní

Kontakt

pesekpetr@volny.cz

+420 602 357 887

Info

Zaměstnání (1962—1967): Filmové studio Barrandov
Asistent kamery na filmech kam. Jana Kališe (Pršelo jim štěstí, Transit Carlsbad, Tempo první lásky) a kam. Františka Uldricha (Návrat ztraceného syna, Konec agenta W4C, Údolí včel).

Studium (1967—1972): Filmová akademie múzických umění — FAMU Katedra filmového obrazu (promoce) 

Smlouva o dílo (1973): FSB — švenkr na filmu „Horolezci“ kam. Petra Poláka,  ČsT studio Košice –kameraman hudeb. filmu „A sľniečko aj tu svieti“ rež. Peter Hledík

Zaměstnání (1973—1992): Krátký film Praha – natočil jsem jako kameraman mnoho filmů od reklam, propagačních filmů, stylizovaných dokumentů, hudebních klipů až po filmy hrané.

V Průběhu let 1974—77 uvolňován pro práci hlavního kameramana na cyklickém 55 min. hudebním pořadu „Zlatá brána“ realizovaném v ČsT studio Košice (20 dílů vysílaných Intervisí), Z dokumentů zmiňuji jen některé filmy oceněné na festivalech: „Okna“ (rež. Milan Peer), „Dialog měst“(PRG—NY,) „Poslední dopis“, „Zdálo se nám město“, „Chvála řemesel“ (rež. Svat. Beneš), „Novembers children” (samet. rev. rež. Allan Miller.) Hrané filmy byly hlavně zakázky pro Českoslov. televizi: – Bakalářské povídky a Dostaveníčka, třídílná série „Nestárnoucí krása v proměnách času“ (rež. Svat. Studený), seriál 9x45min „My holky z městečka“ (rež. Vlasta Janečková) „Spieva skoro celá rodina“ (rež. Ondrej Očenáš), „Sardinky, aneb život jedné rodinky“ (rež. Ivo Paukert), „Strach proti nám“ (rež. Tom. Spanlang),) „Sólo pro mou ženu“ (rež. Vojtěch Štursa)

OSVČ Smluvně pro KF (1992—2007) – dokumenty v režii Milana Peera, Petra Slavíka a D. Bonaventury. Spolupráce s ACE a Bonton films — reportáže s redaktory a režiséry zahraničních agentur a TV. Pro televizi PRIMA asi deset pořadů z cyklu „Záhady a mystéria“. Pro ČT a jiné agentury i produkce s ČT spolupracující — tematické dokument. pořady i cyklické projekty („Placido Domingo v Praze“, „Hornové dialogy“, „Lapidária“, „Zanzibary“, „Genus“, „Magazín výboru dobré vůle“, „Pod jednou střechou“, „Sláva vítězům“, „Jak se žije…“, „Osudy hvězd“, „Svět bez hranic“, „Na palmě!“, „Když se řekne profese, Svět šumavské přírody, Podnikatelský servis atd. Na uvedených projektech spolupráce s režiséry: Jar. Hovorka, Milan Peer, Jiří Střecha, Petr Slavík, Vlad. Blažek, Tom. Spanlang aj. Ve své režii a produkci jsem natočil dva hudební klipy (Wabi Daněk) a osm cca 3 min. klipů propagačních (Newton Mobili) S německými režiséry Helge Cramerem a Peterem Hellerem jsem natočil asi 6 dlouhometrážních dokumentů. S režisérem Jiřím Střechou 7 půlhodinovek o Češích dlouhodobě žijících v NYC. S Luborem Dohnalem 50 min. esej „…a každému pravdy přejme“ (Jiří Gruša), s Vlast. Šimůnkem „13. Komnaty,“ nebo rozvleklá realizace 55min. dokumentu „House of Life“ s rež. Allanem Millerem z NYC. (www.houseoflifefilm.com)

 

 

Galerie