Němec František | Členové AČK

 
Němec František - AČK
kameraman
Podléšková 29
100 00  PRAHA 10
Czech republic
 
Tel.:
Fax:
GSM: +420 728382994
Email: frantisek.nemec32@seznam.cz
 
 

KAMERAMAN SOUHLASÍ S UVEŘEJNĚNÍM OSOBNÍCH DAT

 

Kameraman a fotograf František Němec se narodil 20. listopadu 1932 v Hodoníně. Později se s celou rodinou přestěhoval do Prahy, kde studoval na katedře filmového a televizního obrazu FAMU u profesora Jana Stallicha. Po dokončení studia v roce 1959 nastoupil jako kameraman do České televize. Za svého působenív České televizi se zaměřoval především natáčení pohádek a pořadů pro děti, mezi jeho tvorbu tak patří známý večerníčkový seriál Krkonošské pohádky nebo oblíbená pohádka O princezně, která ráčkovala. Zejména z počátku své kariéry ale realizoval i ztvárnění klasických literárních děl, například inscenaci Evženie Grandetová (1966) nebo TV seriál Jana Eyrová (1972). Vedle profese kameramana se věnoval i fotografii a během svých cest pořídil nepřeberné množství snímků, dokumentující význačná místa, památky i přírodní scenerie po celé Evropě.

Ocenění

Cena za celoživotní dílo MFF ve Zlíně

Členství

AČK, FITES

Filmografie

Kouzelný šíp (TV inscenace)
O Johance s dlouhými vlasy (TV inscenace)
Jak vyléčit ježibabu (TV inscenace)
O vílách Rojenicích (TV inscenace)
O kumburské meluzíně (TV inscenace)
Princ z pohádky (TV inscenace)
Hvězdopravcův dar (TV hra)
Jánošova kouzelná flétnička (TV inscenace)
Ariadnina nit (TV inscenace)
Pastýř a princezna (TV inscenace)
Ahmed a Hazar (TV inscenace
Lhát se nemá, princezno! (TV inscenace)
Démantový déšť (TV inscenace)
Hádanice (TV inscenace
Heřmánci (TV seriál)
Jak s Kubou šili všichni čerti (TV inscenace)
O těch Martinových dudách (TV inscenace
Pane králi, jdeme z dáli (TV inscenace)
O čarovné Laskonce (TV seriál)
Strom pohádek: Dobro a zlo (TV inscenace)
Strom pohádek: Pasáček a císařova dcera (TV inscenace)
Kalhoty od krejčího ze Lhoty (TV inscenace)
Kouzelnice od Křídového potoka (TV inscenace)
Strom pohádek: Bez práce nejsou koláče (TV inscenace)
Strom pohádek: Rozhodni obraze krásný (TV inscenace
Balónová pohádka (TV inscenace)
Drátenická pohádka (TV inscenace)
Nechte to koňovi (TV inscenace)
O houslích krále snů (TV inscenace)
Vltavská víla (TV inscenace)
Pavouk se smaragdovýma očima (TV inscenace)
Plaváček (TV film)
Statečný Azmun (TV inscenace)
Švec z konce světa (TV inscenace)
O princezně, která ráčkovala (TV inscenace)
A co ten ruksak, králi? (TV inscenace)
Drahý Bedřichu (TV hra)
Chán Sulejmán a víla Fatmé (TV inscenace)
O chamtivém strašidle (TV inscenace)
Princezny nejsou vždycky na vdávání (TV film)
Pták Žal (TV inscenace)
Putování za měsíční nitkou (TV inscenace)
Slunečnice (TV inscenace)
Žáku Kašíku, nežeň se (TV film)
Ferdinande, vrať se! (TV inscenace)
Králi, já mám nápad (TV inscenace)
Letní pohádka (TV inscenace)
O líné Nitce a prstýnku s rubínem (TV inscenace)
O nosaté čarodějnici (TV inscenace)
Tlustý pradědeček (TV film)
Zlaté kapradí (TV inscenace)
Kmotři z blat (TV inscenace)
Kočičí povídání (TV inscenace)
Nevěsta z obrázku (TV inscenace)
O bílém jadýrku (TV inscenace)
Pošťácká pohádka (TV inscenace)
Třeboňská pohádka (TV inscenace
Vojáček a dračí princezna
Královna bludiček (TV inscenace)
Hadač od Saidovy zahrady (TV hra)
Holubník (TV hra)
Jak namalovat ptáčka (TV hra)
Čarovné prstýnky (TV inscenace)
Pohádka o ebenovém koni (TV inscenace)
Všichni za jednoho (TV inscenace)
Blaťácká povídačka (TV inscenace)
Uloupený smích (TV inscenace)
Vo Brikitě (TV inscenace)
Až bude padat hvězda (TV inscenace)
O třech bratřích (TV inscenace)
Panenka z vltavské tůně (TV inscenace)
Petřička (TV inscenace)
Čertova nevěsta (TV inscenace)
Ten kůň musí pryč (TV film)
Zlatá přadlena (TV inscenace)
O princi Janovi a princezně Marfušce (TV inscenace)
Padla kosa na kámen (TV inscenace)
Princ Chocholouš (TV film)
Krkonošské pohádky (TV seriál)
Čarodějův učeň (TV adaptace)
Jana Eyrová (TV seriál)
Svatá noc (TV inscenace)
Jak princezny spaly na hrášku (TV inscenace)
Pohádky z tisíce a jedné noci (TV seriál)
Zločin na Zlenicích hradě (TV film)
Čert a Káča (TV inscenace)
Dvě Cecilky (TV inscenace)
Princezna Lada (TV inscenace)
Hádankář Vojta (TV inscenace)
První láska (TV inscenace)
Lev a jeho brýle (TV inscenace)
Evženie Grandetová (TV inscenace)
Strašidlo, které se smějě (TV inscenace)