SMUTNÁ ZPRÁVA PRO VŠECHNY ČESKÉ KAMERAMANY - FLB KONČÍ SVOJI ČINNOST | Novinky

přidáno: 23.7.2014

 

Ano Vážení kolegové, je to tak. Filmová laboratoř Barrandov ukončila v červenci 2014 definitivně svoji činnost - zpracování filmového materiálu. 

Asociace českých kameramanů děkuje všem jejím pracovníkům, kteří za uplynulé období exitence této laboratoře udělaly pro český film opravdu VELKÝ KUS PRÁCE. 

Děkujeme AČK

 

INFORMACE K ROZHODNUTÍ PŘEDSTAVENSTVA SPOLEČNOSTI BARRANDOV STUDIO A.S. O ÚTLUMU ČINNOSTI ODBORU FILMOVÉ LABORATOŘE K 30. ČERVNU 2014.

Společnost Barrandov Studio a.s. několik let usilovala o udržení technologie, o jejíž využití v současné době ztrácejí zájem jak zahraniční producenti využívající služeb naší společnosti, tak čeští filmoví výrobci.

Již několik let klesají rovněž objemy zakázek na filmovém materiálu v komerční audiovizuální tvorbě. Velkokapacitně strukturované pracoviště filmových laboratoří na Barrandově pro letošní rok nezískalo jedinou celovečerní zakázku a jeho provoz tím zásadně ovlivňuje hospodářské výsledky celé společnosti.

Technologický pokrok byl pro společnost Barrandov Studio a.s. vždy inspirací. Studia na Barrandově se v celé své historii držela na špici vývoje audiovizuálních služeb a s nimi spjatých technologií. Proto se stále soustředíme na úzké partnerství s předními dodavateli filmové techniky a postprodukčních služeb v ČR, z nichž někteří mají zázemí přímo v areálu studií. Portfolio postprodukčních služeb na Barrandově doplňují i dabingová studia.