NOMINACE NA CENY ASOCIACE ČESKÝCH KAMERAMANŮ ZA ROK 2018 | Novinky

přidáno: 22.11.2018

Asociace českých kameramanů bude již po třiadvacáté 20. února 2019 v kině Lucerna udělovat své výroční Ceny AČK. Podle stanov A.Č.K. a Statutu Cen A.Č.K. má každý člen A.Č.K. možnost nominovat na Cenu A.Č.K. dílo svého kolegy kameramana či kameramanky pracující v České republice, který/á nemusí být členem A.Č.K.

Bod č.7) Statutu Cen A.Č.K.: "Nominace na cenu předkládají členové A.Č.K. dobrovolně, členové Prezídia A.Č.K. povinně a dále producentské firmy České republiky dobrovolně do 20. prosince roku, pro který jsou Ceny A.Č.K. určeny".

Tradičně budou mimo jiné uděleny dvě ceny za nejlepší kameramanské dílo roku 2018, Cena za kameramanské filmové dílo a Cena za vynikající dílo televizní. Podle Statutu Asociace českých kameramanů nominují díla na udělení ceny členové Asociace českých kameramanů a filmoví a televizní producenti. Obracím se proto na Vás se žádostí o Vaše nominace nejpozději do 20. prosince 2018. Porota má právo mimo výše uvedené ceny udělit i čestná uznání (např. za vynikající dokument, televizní pořad, trikový snímek apod.), máte tedy možnost navrhnout i další přínosná kameramanská díla. V nominaci laskavě uveďte název díla, jméno kameramana a případně producentskou a distribuční firmu. Vaše návrhy, prosím, posílejte poštou na adresu naší Asociace nebo elektronicky na emailovou adresu: lampafilmx@gmail.com. Děkujeme Vám za Vaše návrhy a těšíme se na Vaše nominace.

Celý text v pdf naleznete ZDE 

Výsledný seznam nominovaných filmů najdete na stránkách A.Č.K. v sekci Nominace na ceny A.Č.K. 2018.

Zatím jsou nominovány tyto filmy:

ZLATÝ PODRAZ - kam. Vadimír Smutný, režie Radim Špaček

JAN PALACH - kam. Jan Šuster, režie Robert Sedláček

HASTRMAN - kam. Diviš Marek, režie Ondřej Havelka

VŠECHNO BUDE - kam. Lukáš Milota, režie Omlo Omerzu

HOVORY S TGM - kam. Jan Malíř, režie Jakub Červenka

TOMAN - kam. Tomáš Sysel, režie Ondřej Trojan

Televizní film:

DUKLA 61 - kam Marek Dvořák, režie David Ondříček

METANOL - kam Pavel Berkovič, režie Tereza Kopáčová

VZTEKLINA - kam. Pavel Berkovič, režie Tomáš Bařina

Dokument:

KING SKATE - kam Jiří Chod, režie Šimon Šafránek